2019/2020 õa
16. oktoobril käis 5.-9. klass õpilastel külas Teadusbussi etendus. Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mille meeskond koosneb rõõmsatest üliõpilastest. Teadusbuss teeb teadusteatrit. Meile tulid nad näitama kuidas tekivad värvid läbi keemiliste ühendite.
23. septembril toimus 2.-4. klassi õpilaste õppekäik Kurgjale, kus läbisime MTÜ Aasavili programmi “Mets kui elukeskkond”. Sakala matkarajal uurisime kes ja mis moodustavad metsa ning milliseid loomi, linde võime metsas leida. Sõime pohli, mustikaid, sinikaid. Arutlesime metsa tähtsuse üle ning inimese mõjust metsale.
2018/2019 õa
18. septembril käisid 2.-4. klassi õpilased KIKi poolt rahastatud projekti “Raba kui elukeskkond” raames Hüpassaare rabas. Tore giid Triinu oli ettevalmistanud 3 tunnise programmi rabaga tutvumiseks.
2015/2016 õa
Juurikaru Põhikoolis sai läbi KIKi poolt rahastatud projekt „Õppekäik Tallinna Tehnikaülikooli Särghaua õppekeskusesse“. Õppeprojekt kestis 2016. aasta oktoobrist kuni selle aasta aprillini.
Projekti eesmärgiks oli õpilastes äratada suuremat huvi looduse vastu.
6., 7. ja 9. klassi õpilased osalesid õppeprogrammides TTÜ Särghaua Õppekeskuses:
- 6. klassi õpilased uurisid mullaprofiili nii õues kui ka laboris
- 7. klassi õpilased tutvusid kivimite ja mineraalidega
- 9. klassi õpilased Eesti geoloogilise ehituse ja maavaradega.
Kõige rohkem meeldis õpilastele töö mikroskoobiga.
Õpilaste arvamused:
- Mulle meeldis see, et me vaatlesime mikroskoobiga neid kive ja asju ja et saime ipadist vaadata Eesti pinda ja see, et saime kive lihvida.
- Tore selle mikroskoobiga vaadata.
- Meeldis, et kivi sai lihvida ja mikroskoobiga kive uurida.
- Kivide lihvimine.
- Tsekkasime mikroskoobist kive.
- Meeldis see, kuidas me saime mikroskoobi alt näha kive ja pärast ise neid poleerida ja lihvida.
- Meeldis, et saime kivimeid lähemalt uurida. Näha, millised need on, kui neid suurendada mikroskoobiga.
- Meeldis tahvelarvutites maa läbilõige ja meeldis see, et seal on palju edasi arendatud ja et asi on moodsamaks läinud.