KIK-i projektid

Juurikaru Põhikoolis sai läbi KIKi poolt rahastatud projekt „Õppekäik Tallinna Tehnikaülikooli Särghaua õppekeskusesse“. Õppeprojekt kestis 2016. aasta oktoobrist kuni selle aasta aprillini.

Projekti eesmärgiks oli õpilastes äratada suuremat huvi looduse vastu.

6., 7. ja 9. klassi õpilased osalesid õppeprogrammides TTÜ Särghaua Õppekeskuses:

• 6. klassi õpilased uurisid mullaprofiili nii õues kui ka laboris
  • 7. klassi õpilased tutvusid kivimite ja mineraalidega
  • 9. klassi õpilased Eesti geoloogilise ehituse ja maavaradega.

Kõige rohkem meeldis õpilastele töö mikroskoobiga.

Õpilaste arvamused:

• Mulle meeldis see, et me vaatlesime mikroskoobiga neid kive ja asju ja et saime ipadist vaadata Eesti pinda ja see, et saime kive lihvida.
  • Tore selle mikroskoobiga vaadata.
  • Meeldis, et kivi sai lihvida ja mikroskoobiga kive uurida.
  • Kivide lihvimine.
  • Tsekkasime mikroskoobist kive.
  • Meeldis see, kuidas me saime mikroskoobi alt näha kive ja pärast ise neid poleerida ja lihvida.
  • Meeldis, et saime kivimeid lähemalt uurida. Näha, millised need on, kui neid suurendada mikroskoobiga.
  • Meeldis tahvelarvutites maa läbilõige ja meeldis see, et seal on palju edasi arendatud ja et asi on moodsamaks läinud.